Medard online

Model pro předpověď počasí Medard, je široké veřejnosti k dispozici na internetových stránkách Medard online.

I přes to, že jsou stránky předpovědi Medardu poměrně jednoduché, v zásadě ničím zajímavé a rozhodně vás na nich překvapí jedině předpověď počasí, tak se můžete dozvědět i něco málo z informací o vzniku samotného modelu Medard, nebo o jeho zakladatelích.

Aktuální předpovědi Medard 

Hned na hlavní stránce se můžete podívat na náhledy aktuálních předpovědí, které jsou znázorněny na čtyřech mapkách:

  • atmosférický tlak 
  • oblačnost 
  • srážky 
  • vítr (rychlost)
  • teplota

V kategorii počasí najdete aktuální předpovědi na den nadcházející i na ten stávající. Medard předpovídá počasí vždy čtyřikrát denně a k dispozici jsou aktuální předpovědi vždy po šesti hodinách – 6 h, 12 h, 18 h, 24 h. K dispozici je hned několik typů zobrazení – animační, na časové ose, nebo jako jeden velký obrázek a další. V sekci ovzduší najdete znečištění vzduchu na dva dny dopředu. Medard je napojen na největší znečišťovatele ovzduší u nás i v zahraničí a tak je schopen s téměř naprostou přesností určit, jak bude vzduch znečištěn. Ve vzduchu zaznamenává nejen ozon, ale i oxid dusnatý a dusičitý a prašný aerosol.

Projekt Medard byl pojmenován podle sv. Medarda, který je patronem dobrého počasí a k němuž se vztahuje i krátká legenda, která je k dispozici na stránkách. Na modelu pracovalo několik vědeckých a odborných pracovníků nejen z České republiky, ale i z Rakouska, kteří značně přispěli k jeho vzniku. Model Medard vznikl na základě spolupráce Českého hydrometeorologického ústavu a Ústavu informatiky Akademie věd České republiky.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Model Medard a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.